Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb (viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

OK

MITUTOYO

prístroje pre meranie tvaru a povrchu

KUBOUŠEK... divízia Periférie ONI Chladiace systémy

divízia Periferie

Chladiace systémy

Chladiace systémy ONI, energeticky efektívne priemyslové chladiace systémy s výkonmi od 5 až 150 000 kW.

Vo výrobných podnikoch sa stávajú náklady na prevádzkové energie stále dôležitejším faktorom. S priebežným nárastom cien elektrickej energie sa zvyšuje aj tlak na náklady ostatných energií.

Naši zákazníci môžu neustále znižovat náklady na vstupnú energiu vďaka inovatívnym riešeniam chladiacich systémov firmy ONI. Pretože prevádzkové náklady chladiacich systémov a chladicich zariadení prekročia v priebehu ich životnosti mnohonásobne obstarávacie ceny týchto systémov, má téma optimalizácie prevádzkových energií maximálnu prioritu pri ich návrhoch a konštrukcii. V tom zmysle je napríklad osadzované zimné odľahčenie kompresorových chladiacich jednotiek cez ONI – voľné vzduchové chladiče celoročne pracujúce s vodou apod. V tom prípade zabezpečia okolitý chladný vzduch v priebehu jari, jesene a zimy chladenia technologickej vody a umožnia automatickú odstávku kompresorových chladiacich jednotiek, najnáročnejších prvkov systému, čo se týka vstupnej elektrickej energie.

Chladiace systémy ONI

Desiatky rokov skúseností vo všetkých oblastiach optimalizácie procesov a optimalizácie energií prispievajú plynulo k vývoju nami konštruovaných a inštalovaných systémov priemyslového chladenia.

Nedostatok vnútorných výrobných priestorov pre nepriamu výrobnú technológiu prispel k rozvoju a stavbe chladiacich systémov v modulovom kompaktnom usporiadaní.

Rozpor, že energetická technika a technika pracujúca s médiami je síce bezpodmienečne potrebná, nemá však v ideálnom prípade zaberať žiadne miesto, sa dá optimálne vyriešiť s použitím ONI energetických centrál.

Kompletné chladiace systémy ONI, ktoré sú za bežných podmienok umiestnené niekde v budove, môžu byť uložené v mobilnom technickom priestore inštalovanom mimo budovu podniku. Komponenty chladiacich systémov ako voľný vzduchový chladič, chladiace veže alebo kompresorové chladiace jednotky sa umiestnia v okolí vnútra budovy.

Chladiace systémy tohto riešenia ponúkajú možnosť rozsiahlej inštalácie chladiaceho systému ONI už vo výrobnom závode. Chladiace systémy sú tak u zákazníka nainštalované v priebehu veľmi krátkej doby.

ONI chladici systemy

Kontakty