Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb (viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

OK

MITUTOYO

prístroje pre meranie tvaru a povrchu

divízia KraussMaffei

APC - Adaptive Process Control

Nová funkcia adaptívního riadenia procesu (APC - Adaptive Process Control) od KraussMaffei okamžite kompenzuje odchýlky procesu vstrekovania. Výsledkom je sústavne vysoká kvalita dielov a menej nepodarkov. Celkovo je možné dosiahnouť značné úspory času, nákladov a materiálu. Rovnako je možné spracovávať vyšší podiel recyklátu.

Spoločnosť KraussMaffei teraz umožňuje záujemcom spočítať finančný prínos APC online, pomocou nového kalkulátoru APC:

  • nový kalkulátor APC ukazuje, aké sú možné finančné úspory s touto novou funkciou stroja
  • online verzia je k dispozícii v piatich jazykoch

Prvým krokom spracovateľa je zadať parametre - hmotnosť dávky a čas cyklu. Výsledkom je hodnota priechodu materiálu strojom.
V druhom kroku sa zadáva cena nového materiálu v eurách za kilogram. Spracovateľ potom podľa vlastného uváženia môže zvoliť zníženie podielu nepodarkov a zvýšenie podielu recyklátu. Kalkulátor APC potom automaticky spočíta ročné úspory v eurách.

"Pozrime sa na konkrétny praktický príklad, tj. na "tube shoulders". Pri spracovaní 27 kg/h, cene nového materiálu 1,10 euro/kg  a znížení podielu nepodarkov o 1,5 % a zvýšení podielu recyklátu o 2 % dostávame ročné úspory vo výške 4207 euro," povedal Hans Malinowski, manažér produktov a technológie KraussMaffei. Pri vyšších výkonoch stroja sú úspory ešte výraznejšie. Napríklad pri výrobe paliet (výkon 440 kg/h, cena nového materiálu 1,15 euro/kg) je možné dosiahnuť ročné úspory viac než 205 000 euro.

Kalkulátor APC je pri práci maximálne flexibilný. Všetky dáta sa teda dajú kedykoľvek jednoducho meniť smerom hore alebo dole pomocou posuvníka. Výsledok sa upraví automaticky. Nový kalkulátor APC je k dispozícii online v piatich jazykoch: nemčine, angličtine, španielštine, ruštine a čínštine.

APC

Nový online kalkulátor APC tu.